Wskazaniem do leczenia kanałowego jest taki stan zęba, który wymaga jego usunięcia np. wskutek zapalenia miazgi. Innymi słowy: jest to ostatnia szansa na zachowanie i wyleczenie chorego zęba. Wokół tej formy leczenia narosło jednak wiele mitów, zwłaszcza związanych z bólem przez nie wywoływanym, dlatego warto wiedzieć, na czym ono polega, jakie są dla niego alternatywy i kiedy trzeba je zastosować.
Mając na myśli leczenie kanałowe Warszawa, Kraków i inne miasta w Polsce otworzyły wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych. Dzięki temu na pewno znajdziemy taki, który przeprowadzi je bezboleśnie i bez żadnych dodatkowych powikłań. Co warto wiedzieć: leczenie kanałowe rozpoczyna się od usunięcia próchnicy. Dalej stomatolog musi otworzyć zęba i wyeliminować obecną w nim miazgę. Wreszcie następuje oczyszczenie kanałów, które można wypełnić. Stomatolog podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, aczkolwiek zdarza się, że ci bardziej wystraszeni mogą otrzymać też znieczulenie całkowite.
Pacjenci niechcący skorzystać z takiej formy leczenia muszą wiedzieć, że jedyną dla niego alternatywą jest wyrwanie chorego zęba. Jeśli zaś chodzi o wskazania, najczęściej jest to silny ból, wywoływany również zmianami temperatur (np. przy piciu zimnego napoju), a także zmiana barwy zęba. Jak wspomnieliśmy, jeżeli chodzi o leczenie kanałowe Warszawa i szereg innych miast otworzyło mnóstwo nowoczesnych gabinetów stomatologicznych. Wybierając więc te doświadczone i z dobrą renomą, nie musimy się niczego obawiać.